Tinder czy Badoo? A może coś mniejszego…?

Tinder Czy Badoo 1024x576

Tinder czy Badoo – krótkie porównanie

Sporo osób zastanawiając się z jakiego portalu randkowego skorzystać, od razu ma w głowie pytanie “Badoo, czy Tinder?”. Zupełnie nie rozumiem ich fenomenu, ale o tym za chwilę… Zacznę od krótkiego porównania dwóch gigantów, o których mowa.

Za najbardziej ogólne reguły można uznać:

 1. Na Tinderze szukamy “One Night Stand” (ONS), a na Badoo poważniejszych związków.
 2. Tinder jest nastawiony głównie na zdjęcia, więc sprzyja raczej przystojnym mężczyznom.
 3. Badoo oferuje więcej możliwości wypełniania profilu, jednak nadal zdjęcia stanowią najważniejszy element.
 4. Istnieje mnóstwo innych portali, w których zdjęcia schodzą na drugi plan – jak choćby PlanetaMiłości czy EroDate o których przeczytasz w dalszej części artykułu.

Oczywiście nie jest z góry powiedziane, że na Tinderze nie znajdziemy poważnego związku lub, że na Badoo nie znajdziemy przygodnej znajomości.

Nie jest również powiedziane, że na tych portalach jakiekolwiek powodzenie odniosą wyłącznie przystojni faceci. To raczej ogólne reguły, które zawsze można złamać, na przykład będąc 'fajnym gościem, z ciekawym profilem, potrafiącym rozmawiać z kobietami’.

Pamiętaj jednak, że aby w jakikolwiek sposób się wykazać, najpierw musisz otrzymać możliwość rozmowy z kobietą – bez tego ona nigdy się nie dowie, jak fajny jesteś – a w tym celu, kobieta musi przesunąć twój profil w prawo. A gwarantuję, że Tinder i Badoo, mimo, iż są największymi portalami w swoim gatunku, dadzą Ci najmniej takich możliwości.

Warto jest więc dobrać portal odpowiedni dla swoich preferencji i możliwości, żeby zwyczajnie zaoszczędzić trochę czasu. Jeśli mamy go jednak wystarczająco dużo, to nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z kilku portali randkowych jednocześnie.

Niszowe Portale Randkowe – Dlaczego są LEPSZE?

Podryw na mniejszych, niszowych stronach randkowych sprawdza się znacznie lepiej w przypadku facetów, których uroda jest przeciętna, lub nawet poniżej przeciętnej.

Jak wspominałem wyżej, gigantyczne portale, takie jak Tinder, Badoo, czy Facebook Dates, nastawione są głównie na zdjęcia, co sprzyja tylko tym, którzy wyglądają na nich świetnie.

Uważam tak między innymi dlatego, że:

 • Stosunek Kobiet do Mężczyzn jest tam zdecydowanie korzystniejszy (mniejsza konkurencja)
 • Przystojni faceci zostają na Tinderze lub Badoo, bo nie mają potrzeby szukania alternatyw (słabsza konkurencja)
 • Często osoby na takich portalach są bardziej zdecydowane na spotkanie 
 • Znajdziemy tam zdecydowanie mniej fałszywych profili

Ale te rzeczy nie są dla Ciebie aż tak ważne, jak fakt, że zarówno Tinder, Badoo, jak i Facebook Dates, sprzyjają praktycznie tylko przystojnym facetom – tak, wiem, powtarzam się, ale z doświadczenia wiem, że ta informacja trudno dociera do ludzi

Wypełnianie profilu w przypadku Tindera jest bardzo ograniczone. Ponadto, na każdym z tych portali, podczas przeglądania profili, widzimy zdjęcie, które obejmuje 95% ekranu telefonu. Wszystkie inne informacje schodzą na dalszy plan.

Jeśli czytasz mojego bloga, to pewnie nie jesteś facetem, który mógłby obiektywnie ocenić swój wygląd jako mocne 8/10 – Ja również nie.

Co wcale nie oznacza, że nie będziesz w stanie z powodzeniem uwodzić kobiet, czy to w internecie, czy w jakimkolwiek innym miejscu. Musisz się po prostu dostosować do swoich możliwości.

Sam zawsze staram się korzystać z więcej niż jednego portalu – to fakt, że część kobiet na różnych portalach się powtarza, niemniej jednak, jest też mnóstwo takich, które możesz znaleźć tylko na jednym z serwisów.

Jakie Niszowe Portale Polecam?

 • PlanetaMiłości – Dawny „Flirt”. Nie wiem dlaczego, ale kobiety, które tam poznawałem, były wyjątkowo otwarte na nowe znajomości (albo, jak kto woli – łatwe). Także polecam tę opcję, jeśli chcesz szybko kogoś poznać. (Jeśli choć trochę potrafisz rozmawiać z kobietami, pewnie zajmie Ci to mniej, niż jeden dzień)
 • EroDate – Portal nastawiony głównie na erotykę. Miałem okazję tam poznać mnóstwo naprawdę zboczonych kobiet, z którymi albo się spotykałem, albo po prostu rozmawiałem o fantazjach seksualnych. Udało mi się tam nawiązać też kilka dłuższych relacji, przez co nie umieszczam go na liście poniżej.

A oprócz tego kilka portali, które są stworzone typowo do szukania partnerki na jedną noc, lub fantazjowania o seksie przez internet. Strony rejestracji nie wyglądają zbyt zachęcające, co stało się już normą przy portalach tego typu – nie wiedzieć czemu.

W każdym razie, nawet nie wyobrażasz sobie, jak wiele kobiet szuka tam faceta dla siebie (głównie są to kobiety w wieku 35+, ale młodsze też czasem się znajdą)

 1. OneNightFriend
Tinder Vs Badoo

 

Tinder – Charakteryzacja Serwisu

Charakterystyczna cechą Tindera jest “przesuń w prawo / przesuń w lewo”. Obecnie większość portali randkowych ma już taką opcję, lecz to właśnie Tinder ją zapoczątkował i jako jedyny opiera się tylko na niej.

Nie znajdziemy tu klasycznej wyszukiwarki profili. Zamiast tego Tinder pokazuje nam pojedyncze profile, a my na podstawie zdjęcia i krótkiego opisu profilu musimy zdecydować, czy dana osoba nam się podoba, czy nie.

Jeśli dwie osoby wzajemnie się sobie spodobają, to mogą do siebie napisać.

Dzięki temu wiemy, że osoba do której piszemy również jest nami w jakimś stopniu zainteresowana.

Rodzi to jednak problemy dla mniej atrakcyjnych mężczyzn, o których wspominałem już wcześniej – choćbyś był Aniołem w ludzkiej skórze, lub geniuszem podrywu, to kobieta nigdy się o tym nie dowie, jeśli nie przesunie twojego profilu w prawo. A decyzję o przesunięciu podejmuje na podstawie zdjęcia

Dlatego też sam wolę korzystać z portali, na których opis i inne informacje znajdują się w bardziej widocznym miejscu – by moje zdjęcie mogło zejść na drugi plan.

Tinder Opinie

Dlaczego Tinder lepiej sprawdza się przy ONS?

Jak już wspomniałem, decyzję o tym, czy dziewczyna Nam się podoba, podejmujemy tylko na podstawie zdjęcia i krótkiego opisu. Takie kryteria oceny bardzo sprzyjają poszukiwaniu zabawy, przelotnego związku, czy właśnie “znajomości na jedną noc”.

W przypadku innych portali mamy do dyspozycji dużo więcej informacji, takich jak hobby, wykształcenie, czy nawet chęć posiadania bądź nieposiadania dzieci, co jest bardzo przydatne podczas szukania partnerki na stałe.

Tinder Czy Warto 300x200

Jak działa Tinder – Algorytm Tindera

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale algorytmy Tindera wcale nie są tak proste, jak mogłoby się wydawać. 

Tak naprawdę aplikacja wcale nie pokazuje nam zupełnie losowych profili, ale ma swoje kryteria oceniania użytkowników, dzięki którym stara się jak najlepiej dopasować osoby, które wzajemnie się zobaczą. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, polecam przeczytać artykuł: 

Jak działa algorytm Tindera? Zobacz, co się dzieje, gdy polubisz czyjś profil

Dodam jeszcze, że znając mechanizmy działania aplikacji, znacznie łatwiej będzie Ci się do nich dopasować – a to z kolei może znacząco ułatwić znalezienie drugiej połówki (lub po prostu 'koleżanki na dzisiejszą noc’) 

Tinder Badoo 300x169

Czy Tinder jest darmowy? 

Tak, podstawowa wersja Tindera jest całkowicie bezpłatna. Możemy jednak wykupić konto premium, które da nam dodatkowe możliwości, zwiększając tym samym szanse na znalezienie tego, czego szukamy.

Tinder daje nam możliwość wykupienia trzech wersji konta premium:

Tinder Plus

 • Ukryj reklamy 
 • Nieograniczone polubienia 
 • Nieograniczona liczba Drugich szans 
 • Paszport do dowolnej lokalizacji 

Tinder Gold

 • Ukryj reklamy 
 • Nieograniczone polubienia 
 • Nieograniczona liczba Drugich szans 
 • Paszport do dowolnej lokalizacji 
 • Możliwość sprawdzenia kto Cię polubił
 • Top Wybory
 • 1 darmowy Boost na miesiąc 
 • Darmowe Super Lajki

Tinder Platinum

 • Ukryj reklamy 
 • Nieograniczone polubienia 
 • Nieograniczona liczba Drugich szans 
 • Paszport do dowolnej lokalizacji 
 • Możliwość sprawdzenia kto Cię polubił
 • Top Wybory
 • Priorytetowe polubienie
 • Wiadomość przed dodaniem pary
 • Możliwość sprawdzenia wysłanych polubień 
 • 1 darmowy Boost na miesiąc 
 • Darmowe Superlajki

Jaki Portal Randkowy 300x175

Tinder Opinie 2021

W internecie możemy znaleźć mnóstwo pochwał i tyle samo hejtu, jeśli chodzi o Tindera. Moim zdaniem, jest to przydatna aplikacja, jeśli potrafimy z niej korzystać.

Widziałem wiele negatywnych opinii w stylu “beznadziejny portal, żadna dziewczyna mi nie odpisała” – no super, ale czyja to wina, że dziewczyny Ci nie odpisują? Jeśli naprawdę uważasz, że to wina portalu z którego skorzystałeś, to nie wróżę Ci szczęścia w życiu. 

Zamiast zrzucać winę na wszystko dookoła, może lepiej zacznij od siebie. Naucz się zagadywać do kobiet, poćwicz Small Talk’owanie, stwórz zachęcający profil, a gwarantuję, że odczujesz poprawę.

Osobiście oceniam ten serwis (jako dzieło twórców) pozytywnie, nie podoba mi się jednak społeczność, która została tam zbudowana przez użytkowników.

Jeśli chodzi o fakt wyboru ludzi tylko na podstawie zdjęcia, to mi osobiście on nie odpowiada, lecz nie oceniam tego, jako coś złego – wiem, że wielu ludzi tym właśnie się kieruje i dla nich właśnie został stworzony ten serwis. Dlatego sam wolę skorzystać z niszowych portali, o czym wspominałem już wcześniej i będę wspominać jeszcze wielokrotnie. 

Co Lepsze Tinder Czy Badoo 300x200

Badoo – Charakteryzacja Serwisu

Badoo w odróżnieniu od Tindera bardzo dobrze sprawuje się przy nawiązywaniu różnych relacji, nie tylko nastawionych na związek czy seks. Wiele osób chce tam po prostu pogadać i poznać kolegę / koleżankę, o zainteresowaniach podobnych do swoich.

Znajdziemy tam klasyczną wyszukiwarkę profili ze względu na poszczególne cechy wyglądu, hobby, czy nawet przekonania religijne.

Dzięki temu możemy wyszukiwać osoby, które idealnie wpasowują się w to, czego szukamy.

Badoo Vs Tinder 300x200

Badoo jest bardziej przyjazne dla osób nieśmiałych

Z uwagi na ilość informacji, jakie możemy znaleźć na cudzym profilu na Badoo, dużo łatwiej będzie nam znaleźć wspólny temat do rozmowy. 

Dzięki temu Badoo dużo lepiej nada się dla osób, którym średnio wychodzi tzw. Small Talk – w końcu łatwiej jest nawiązać interesującą rozmowę z osobą o podobnych hobby, prawda? 

Jeśli jednak czujesz, że jesteś Mistrzem Small Talk’u, polecam skorzystać z innego serwisu – gwarantuję, że ta cecha pozwoli Ci się w bardzo pozytywny sposób wyróżnić na Tinderze, lub polecanych przeze mnie niszowych portalach.

Badoo Tinder 300x169

Czy Badoo jest darmowe? 

Tak jak w przypadku Tindera, podstawowa wersja jest darmowa, ale można wykupić dodatkowe funkcje.

Mając darmowe konto, możemy:

 • Napisać do 10 użytkowników w ciągu dnia.
 • Sprawdzać kto odwiedził nasz profil.
 • Dodać zdjęcia i uzupełnić informacje o sobie w profilu.

Z kolei wykupienie konta premium pozwoli nam na:

 • Pisanie do innych bez ograniczeń.
 • Korzystać z dokładniejszej wyszukiwarki, która pozwoli nam filtrować profile w oparciu o hobby, przekonania religijne i wiele wiele innych.
 • Wyświetlanie naszego profilu na wyższej pozycji w wyszukiwarce, dzięki czemu więcej osób nas zobaczy.
 • Promowanie swojego profilu.
 • Dostęp do funkcji „chcą cię poznać”, czyli możliwość napisania do kobiet zainteresowanych Twoim profilem.

Badoo Czy Tinder 300x200

Badoo Opinie 2021

Badoo, jako najpopularniejszy portal tego typu w polsce, ma mnóstwo pozytywnych opinii. Można tam nawiązać bardzo ciekawe znajomości, dzięki zaawansowanej wyszukiwarce profili, sporej liczbie użytkowników i wielu informacjach na ich temat w profilu.

Znajdziemy też jednak dużą liczbę negatywnych opinii, do której można zaliczyć na przykład wyjątkowo nachalne nakłanianie użytkowników do skorzystania z płatnych opcji, albo coraz większe ograniczenia darmowego konta. 

Prócz tego zdarza się mnóstwo złych opinii dotyczących samych użytkowników, jednak te opinie pomijam, gdyż nie dotyczą portalu samego w sobie – a oszuści zdarzają się wszędzie. Teraz jednak ponownie muszę polecić skorzystanie z mniejszych, niszowych portali, gdzie jest ich znacznie mniej – typowy oszust woli skorzystać z Tindera, lub Badoo, ponieważ może dzięki nim znaleźć znacznie większą liczbę potencjalnych ofiar w jednym miejscu.

Pozostałe Artykuły Dotyczące Portali Randkowych

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat uwodzenia w internecie, polecam Ci poniższe artykuły z mojego bloga:

Dobre Zdjęcie Na Portal Randkowy – Jak je zrobić?

Dobry Opis Na Portalu Randkowym

Jak Poderwać Dziewczynę Przez Internet – Kompletny Przewodnik

https://www.youtube.com/watch?v=bdLMosW_mA0&ab_channel=PoznawanieKobiet

Leave a Reply