Jak pokonać nieśmiałość i lęk przed podejściem

Zanim przejdziesz do dalszej części tego artykułu, warto zaznaczyć, że dobrym wstępem do przełamywania nieśmiałości jest podryw przez internet <- Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji korzystać z portali randkowych, polecam też przeczytać: Tinder vs Badoo

Trzeba jednak pamiętać, że to zaledwie wstęp, gdyż jak wiadomo, rozmowy przez internet przychodzą z łatwością nawet osobom, które realnie są bardzo nieśmiałe.

Podobno podchodzenie do kobiet jest takie stresujące… Tłumaczymy się nieśmiałością, która w rzeczywistości jest niczym innym, jak zwykłym strachem.

Masz rację zdecydowanie bardziej przyjemne są zawody w boksie tajskim full contact, bycie pilotem oblatywaczem, utknięcie na zepsutej stacji kosmicznej zawieszonej na orbicie około ziemskiej, zgubienie się w dżungli, operowanie przez chirurga, któremu trzęsą się ręce i ma 60 lat (przeżyte na własnej skórze), wspinanie się bez zabezpieczenia, bycie członkiem ekspedycji badawczej na biegunie północnym gdzie temperatura ma ok -60 stopni Celsjusza i ciągle spada.

No masz rację, to takie stresujące.

Czasami zastanawiam się nad tym jak sobie dać radę. Impreza, świetna zabawa, piękne kobiety. Oj ciężko, ale ktoś musi to robić:) Dobra, koniec żartów.

Poniżej masz porcję solidnych przekonań i sposobów, które złamią Twój lęk przed podejściem. Pamiętaj, że nawet najlepsza wiedza jest gówno warta bez praktyki. Zrób sobie przysługę i zastosują zawarte tu informacje w praktyce.

jak przełamać nieśmiałość
I. Nie ma kobiet, do których boisz się podejść, są tylko takie, które za słabo Ci się podobają.

Podchodzę tylko do kobiet, które BARDZO mi się podobają. W tej kwestii nie uznaje kompromisów. Najpierw mam do czynienia z wyglądem kobiet. Jestem mężczyzną, więc normalne i zdrowe jest to, że wybieram kobiety, które mi się podobają. To co dla innych jest przeszkodą (ona jest zbyt atrakcyjna dla mnie) dla mnie jest bodźcem do działania (ona jest tak atrakcyjna, że jedyna opcja to podejść i sprawdzić co jeszcze ma do zaoferowania).Do wrażenia o atrakcyjności kobiety mogę dorzucić wrażenia od strony społecznej, np. jak jest ubrana, czy ma brudne włosy, czy ma tatuaże, tunele w uszach, kolczyki w dziwnych miejscach, czy nosi wojskowe buty, jak pachnie, jak traktuje ją jej towarzystwo, jaką pełni w nim rolę itp.. Robię tzw. skanowanie przed podejściem.
Lęk przed podejściem, zamieniłem w podniecenie. Bardzo lubię to uczucie, gdy mam przed sobą seksowną kobietę i wiem, że podejdę do niej. Nie mam kompletnie pojęcia co się stanie i mocno mnie to nakręca. Pod skórą czuję, że przedstawienie czas zacząć.
Zauważyłem, podobnie jak inni ludzie, którym przedstawiłem swoje podejście do kwestii podchodzenia do kobiet, że z kobietami, które autentycznie Ci się podobają lepiej się rozmawia, chce się iść dalej w procesie jej poznawania. Jest to szczere z Twojej strony. Pomyśl przez chwilę, po co Ci kobieta, która Ci się nie podoba. Mając mocne pozytywne przekonania na swój temat pytanie jakie sobie zadasz podchodząc do kobiety zmieni się. Na początku było coś w stylu „A co jeśli ….bla, bla, bla (Twoja wymówka?)” to teraz będzie „Kiedy się z nią umówię i czy mam czas w tym tygodniu?”.

II. Spójność i szczerość względem samego siebie w walce z nieśmiałością.

Bardzo dużo daje mi świadomość tego czego chcę i kim jestem, oraz pogodzenie się z tym. To się nazywa spójność. Spójność to jedna, z tych rzeczy, które możesz dać sobie tylko Ty.
Najważniejsza jest praktyka, a wraz z nią idąca mentalność dostatku. Gdy idziesz do klubu i za każdym razem poznajesz piękną kobietę to już bez znaczenia jest czy, któraś nie odbierze telefonu itp. Statystyka i świadomość tego, że świat jest pełen wartościowych kobiet daje realną przewagę psychologiczną.

III. Jeśli możesz się czymś martwić to znaczy, że to jeszcze nie nastąpiło.

Mózg ludzki został skonstruowany do rozwiązywania stosunkowo prostych kwestii jak ucieczka, obrona lub atak. Przeładowanie bodźców dostarczanych powoduje, że 90% myśli jest zbędnych.
Miałeś pewnie sytuację, gdy stresowałeś się przed jakimś ważnym egzaminem. Zastanawiałeś się jakie mogą być pytania, w pośpiechu kserowałeś dodatkowe materiały, drukowałeś ściągi i ostatkami sił uczyłeś do 4 nad ranem, napędzany wizjami tego jaki ciężki będzie ten egzamin (w poprzednich latach wykładowca usadził 80% studentów).
W dniu egzaminu okazywało się, że jest on chory i egzaminu nie będzie. Zmarnowałeś cały ten czas na martwienie się czymś co istniało tylko w Twojej głowie.
Identycznie jest w kwestii podchodzenia do kobiet. Nigdy nie wiesz co się stanie gdy do niej podejdziesz, nie wiesz o niej nic (jedynie możesz się domyślać).
Ludzie zwykle, albo żyją przeszłością (rozmyślają o tym co było), albo halucynują na temat przyszłości (co jeśli…). Sekret tkwi w tym, aby być obecnym TERAZ. Na dobrą sprawę, będąc tu i teraz nie masz większych problemów. Czytasz ten poradnik. Siedzisz przed komputerem. Jeśli dostarłeś do tej części to prawodpodobnie też, nikt Ci nie przeszkadza. Mieszkasz w cywilizowanym kraju z dostępem do internetu. Na 99% jesteś Polakiem, obywatelm kraju pełnego pięknych kobiet, których uroda chwalona jest na całym świecie. Dopiero gdy zaczniesz myśleć o zleceniach do wykonania, rachunkach do zapłacenia to zmienia Ci się nastrój. Po co ludzie piją alkohol, biorą narkotyki, uprawiają seks, obżerają się, chodzą na koncerty, imprezują, uzależniają się wielu różnych rzeczy, pielęgnują swoje hobby? Bo to daje im możliwość wyłączenia swojego dialogu wewnętrznego co równoznaczne jest z poczuciem ulgi. Kiedy zatapiają się w tym co daje im przyjemność godzina staje się minutą, a ciało, napędzane falą endorfin, może funkcjonować bardzo długo bez zmęczenia.

IV. Twój mózg robi cię w bambuko – nieśmiałość nie istnieje.

Prawdopodobnie wiele Twoich przekonań na temat siebie, innych ludzie, otoczenia, praw rządzących światem wziąłeś od najbliższych Ci ludzi, lub osób, które miały na Ciebie największy wpływ. Fryderyk Nietzsche stwierdził kiedyś, że sumienie to głos kilku osób w nas.
Obserwuj swoje myśli, za każdym razem gdy chcesz podejść do kobiety i usłyszysz w głowie głos Kaczora Donalda, który mówi Ci – „Ona pewnie ma chłopaka, który jeździ czarnym BMW i ma klatę jak niedźwiedź” – to zastanów się kto mógł Ci kiedyś zapuścić taką bzdurę do głowy. Co obiektywnie o niej wiesz. Ona jest piękna – OK. Jest ze znajomymi – OK. Rozmawia z mężczyzną – OK. STOP. Ten facet to może być kolega z wymiany z kraju, którego nie ma na mapie, kuzyn, brat, kolega-gej. Nie dowiesz się tego póki nie podejdziesz.
Skończ rzucać sobie kłody pod nogi swoim myśleniem. Programowanie społeczne (system przekonań wpajany w społeczeństwie, poprzez rodzinę, system edukacji i media) jest tym czego, też warto się pozbyć w kwestii podchodzenia do kobiet.
Pracując z ludźmi zdarza mi się trafić na halun pt. Ona jest tak odstawiona to pewnie leci na szmal. Następuje duże przekłamanie. Połączono bardzo atrakcyjny wygląd kobiety (klubowa diva) z posiadaniem sponsora. Nadal jesteś pewien, że masz dobry powód, aby nie podejść do kobiety? Tylko to nadal jest halucynacja. Nie dowiesz dopóki jej nie poznasz.
Dostajesz to na czym się skupiasz. Jeśli w głowie masz – Wszystkie kobiety to suki – to będą, też tak Cię traktować, jeśli ja w głowie mam myśl – Naprawdę lubię kobiety, ale znam swoją wartość i ona może być Miss Polski, ale mam swoje zasady i swoje życie. – to one reagują pozytywnie na mnie. Czują, że jestem inny od przeciętnych gości, którzy pozwolą wejść sobie na głowę.

V. Nie podchodzisz = nie ma seksu, nie ma nawet rozmowy z kobietą.

Bez podchodzenia do kobiet Twoje szanse na udane życie seksualne spadają prawie do zera. Owszem są sytuacje, w których kobiety same nawiązują rozmowę, mi też się to zdarza, ostatnio coraz częściej. Jednak nadal kluczową rolę odgrywa Twoja inicjatywa. Zawsze znajdzie się milion powodów, aby nie poznać kobiety, ale jeden dobry, aby to zrobić.

VI. Nie oczekuj niczego spodziewaj się wszystkiego.

Cały paradoks tkwi w tym, że kiedy przestaniesz dbać o rezultat to zaczniesz mieć rezultaty. Field tested.

VII. Bądź wdzięczny za to, że to Ty podchodzisz do kobiet, bo daje Ci to realną przewagę.

„Kobieta wybiera sobie mężczyznę”, to bardzo popularne przekonanie. Z tym, że ktoś zapomniał dopisać – „…z pośród tych, którzy ją wcześniej wybrali”. Z tego co zauważyłem w Polsce to patrzenie się, uśmiechanie, wysyłanie sygnałów zainteresowania, „przypadkowe” ocieranie się o Ciebie i pojawianie się w Twoim otoczeniu, gdy nie ma ku temu logicznych powodów to zachowanie typowe dla dużej grupy kobiet. Owszem coraz częściej dostaję numery telefonów na karteczkach lub serwetkach, czy kobiety dosiadają się do mnie, ale nadal większa grupa to pokazywanie zainteresowania i pasywne czekanie na moją reakcję. Kobiety mają pasywny styl gry. Czekają na to, aż ktoś do nich podejdzie, zwiększając prawdopodobieństwo takiej sytuacji swoim zachowaniem i ubiorem.
Kobieta, w odbiorze społecznym, ma więcej do stracenia podchodząc do faceta, niż Ty podchodząc do niej. Ty jesteś wolny od opinii kogoś kto się nie szanuje bo zaczepia nie znajomych mężczyzn w „wiadomym” celu.

VIII. Dostarcz swoje ciało

Im dłużej będziesz stał w miejscu, tym dłużej będziesz stał w miejscu. Weź jaja w garść, podejdź, stań, dotknij ją, zwróć na siebie uwagę, zacznij mówić. Wyłącz myślenie I po prostu dostarcz tam swoje ciało.

IX. Daj sobie możliwość nauki i rozwoju. Wyjdź ze swojej strefy komfortu.

Strefa komforu – nawyki, dotychczasowe przekonania, czynności, do których nawykłeś.

To rozmowa z kobieta, a nie decyzja o losach światowej gospodarki. Zawsze wygrasz, bo albo się czegoś nauczysz, albo uwiedziesz piękną kobietę. Miej świadomość, że każde podejście jest bazą Twojego rozwoju. Każde podejście przybliża Cię do momentu, w którym Ty będziesz wybierał kobiety.

X. Ale ja chce poznać tą jedyną kobietę i nie interesuje mnie poznawanie wielu kobiet

JAK CHCESZ POZNAC TĄ JEDYNĄ, JEŚLI NIE RADZISZ SOBIE Z PODRYWEM INNYCH KOBIET?, czy Małysz mówi, nie, nie skocze….bo musze mieć pewność, że skok będzie idealny…tego nikt nie wie, ale wtedy wychodzą w praktyce rzeczy, które trzeba udoskonalać, właśnie po to, aby być przygotowanym gdy trafisz na świetne warunki do skoku (czyt. TĄ JEDYNĄ), nawet ja nie wiem co mnie spotka gdy podchodzę do kobiety, ale mam to gdzieś, bo znam swoją wartość, wiem co mam do zaoferowania jeśli jej to pasuje ok, jeśli nie też ok, zawsze jest inna opcja, zawsze wygrywam, albo się czegoś nauczę, albo poderwę kolejną fantastyczną kobietę

XI. Prostota i własny materiał.

Stosując jakiś konkretny otwieracz (tekst, którego używasz rozpoczynając rozmowę z kobietą) niech on będzie maksymalnie prosty. Najlepiej tworzący jedno spójne zdanie, abyś był wolny od wszelkich lingwistycznych pułapek i zaplątania przyczynowo-skutkowego.
Prosty – Spodobałaś mi się i chcę Cię poznać.
Skomplikowany – Jestem zainteresowany Waszą opinią. Mój znajomy ma zdjęcia swojej byłej dziewczyny i te zdjęcia znalazła jego obecna dziewczyna. Czy to w porządku, że on będąc w związku trzyma zdjęcia swojej byłej dziewczyny? (to jest tylko klasyczny przykład otwieracza na opinię, który dla osoby zaczynającej nową drogą kontaktów z kobietami może być trudny do zapamiętania (pamiętaj o czynniku podniecenia nową sytuacją), a co dopiero dostarczenia go w interesujący sposób.
Na pierwsze 2 – 3 minuty możesz opracować swój własny (!) materiał (zestaw pytań, historyjek), który usunie problem „Co powiedzieć?” w początkowej fazie kontaktu z kobietą. Pamiętaj, aby pytania były otwarte, czyli takie, na które nie da się odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Pomocne przy tworzeniu takich pytań są zwroty „Dlaczego…?”, „Czy nie sądzisz, że…?”, „Co byś powiedziała gdyby….?, „Jak można…?”. Gdy już uzyskasz odpowiedzi na nie to zaczępiaj się o nie, oraz pozwól kobiecie na wykazanie inicjatywy w rozmowie.
Twoim celem jest swobodny styl rozmawiania z ludźmi bez gotowych historii. Wtedy będziesz gotowy na wszystko.

XII. Kobiecie, też zależy na tym, aby dobrze wypaść.

Każda kobieta ma w sobie wewnętrznego tresera i jej poziom samokontroli,.połączonej ze samoświadomością, jest zdecydowanie wyższy, niż Twój. Prosty przykład. Ty idziesz na imprezę. Bierzesz prysznic, ewentualnie golisz się na twarzy, ubierasz się i już. Gdy ona wyrusza do klubu to są to przygotowania godne wysiłku ekspedycji alpinistycznej zdecydowanej na podbicie K2. Korekcja brwi, depilacja ciała, makijaż, fryzura, ubranie, buty, dodatki i wiele innych rzeczy, o których większość facetów nie ma pojęcia, ale są one NIEZBĘDNE do życia. Gdy już wychodzi wyszykowana to wewnętrzny treser ma największe pole do popisu – Czy nie mam nic na zębach? A może się rozmazałam? Czy moje włosy nie są za bardzo podkręcone? A co jeśli on zauważy, że mam treskę (doczepiany kosmyk włosów)? Etc.
Jeżeli podszedłeś do niej i się jej spodobałeś to jej, też zależy, aby tego nie spieprzyć i wielu sytuacjach ona sama naprowadzi Ci na właściwy szlak gdy Ty się potkniesz. Wybaczy Ci drobne przejęzyczenia, będzie się śmiać z dowcipów z długą brodą, zapyta się Ciebie o coś gdy zapadnie chwila ciszy.

XIII. Odrzuciła Cię? I co z tego?!

Czy spadł na Ciebie meteoryt? Czy wszyscy znajomi Cię opuścili? Czy z tego powodu straciłeś pracę i cofnąłeś się do okresu prenatalnego?

nieśmiałość co to jest jak sobie z nią radzić

Jesteś nieśmiały? Albo nie jesteś jesteś śmiały? Wszystko jedno, musisz to przełamać!

Nigdy nie pij przed podrywem. W ten sposób poderwiesz tylko k**wę. Kiedyś widziałem jak chłopak, który trochę wypił, podchodził DO KAŻDEJ dziewczyny na dyskotece i proponował zatańczyć, przy czym od razu zaczynał macać, dziewczyny oczywiście odmawiały, WSZYTSKIE. Tak i chodził prawie całą noc;) Robił wrażenie losera, bo był o tyle nieśmiały, że musiał wypić przed podrywem. Czy to jest przykładowe zachowanie mężczyzny?

NIE!

Wtedy jak on podchodził do dziewczyn bez skutku, ja podszedłem do jednej (najładniejszej z dostępnych) i trochę pobawiłem się z nią tańcząc powoli (100% KINO)(dla mnie trochę, niektórym to by się wydało długo), Dlatego nigdy nie trzeba pić przed podrywem, nawet piwa, nawet na dyskotece. Jeśli umiesz dobrze tańczyć i jesteś pewny siebie, na dyskotece możesz kogoś poderwać. Chociaż dla trwałych związków nie zalecam dyskotekę. Nawet pub jest lepszą alternatywą niż dyskoteka, ale wtedy musisz umieć dobrze gadać z dziewczynami.

Wyszedłem po tej dyskotece stoję na przystanku nie mam zegara i zapytałem się dwóch młodziutkich dziewczyn

[B]:”Nie wiecie, która godzina jest?”

One odpowiedziały. Potem podchodzi dwóch mężczyzn.

Jeden sie pyta:

”Czy mogą panie podpowiedzieć, która godzina jest?”

Dziewczyna odpowiedziała.

On: ”A panie są z panem?”

Ja uśmiecham sie, ale facet, ma ponad 25lat, do nastolatek zwraca się:”Panie” (hehehe). One milczą.

Ja mowie: ”Nie, na razie nie.”

On: „Jeszcze długo-długo nie”

Ja: „NIGDY NIE”;)

Po co mi dziewczyny, które jeszcze rozmawiać nie umieją z facetami. Później zacząłem z nimi gadać na temat kobiet. Jeden z facetów mówi, że uważa, że baby to świnie. Że boi się kobiet. Nie podrywa na żywo. Tylko na czacie. Ja mu mówię, że po kilkunastu podejściach do kobiet (na żywo) ja nie miałem dużych problemów.

Widzicie różnice między podejściami: moim, a podejściem facetów którzy byli starszej ode mnie o 3–4 lata przynajmniej. Ja najczęściej mowie do kobiet nie wiele starszych ode mnie, które podrywam: „TY”. Oni mówili do dziewczyn: „Panie”

Komuś, może się wydać, że trzeba być bardzo przystojnym facetem, żeby podrywać dziewczyny na ulicy, albo gdziekolwiek. To nie jest tak. Wystarczy być pewnym siebie. Jeśli nie możesz niczego osiągnąć w życiu nie będziesz pewny siebie. Więc trzeba najpierw sobie jakoś udowodnić, że potrafisz coś zrobić, jeśli zechcesz tego. Wtedy będziesz bardziej pewny siebie. Na przykład zając się sportem albo jakimś hobby.

Jesteś facetem? GRATULUJE! Miałeś powodzenie! Nie wiesz dlaczego?! JAK TO DLACZEGO? Kobiety muszą czekać, aż dopóki do nich podejdzie jakiś facet i zacznie je podrywać. I kobieta ma tylko możliwość wybrać faceta, który wybrał ją przed tym. Jeśli ona odmówi mu, wtedy będzie musiała znowu czekać. A może w ogóle w ciągu kilka tygodni do niej nikt nie podejdzie. ALE TY możesz podchodzić co 10 minut do dziewczyn podrywać je. Oczywiście musisz umieć przynajmniej dobrze rozmawiać i uważnie słuchać kiedy kobieta coś mówi i dać jej znać, że rozumiesz ją. Rozumiesz nie w tym sensie, że słyszysz i rozumiesz to co ona mówi, ale raczej rozumiesz to co ona odczuwa i czego oczekuje od ciebie. Apropo jeśli masz podobne opinie z nią na jakieś tematy to znaczy w rozumieniu kobiet, że ty ją rozumiesz. Bo jak kobieta mówi, że nie rozumiesz ją to oznacza, że nie zgadzasz się z nią albo nie patrzysz na to co ona mówi z jej punktu widzenia.

Mówisz:”Ale co z tego, że jestem facetem jeśli się boje podchodzić do kobiet?” Właśnie co z tego? Co z tego, że się boisz? Prawie wszyscy na początku się boją. Trzeba się dowiedzieć skąd pochodzi ten lęk i wyeliminować go. Np to może być z powodu niskiej samooceny. W tym przypadku musisz rozwijać swoją osobowość, robić coś co nie wszyscy umieją robić, żeby być bardziej pewnym siebie. Jeśli uprawiasz jakąś sztukę walki albo sport to też może pomóc. Pomyśl o podrywie jak o bardzo ważnym konkursie. Zwycięzca dostaje prezent — kobietę;) Żeby mieć większe szansy na podryw dziewczyny, ważne nie to jak często podrywasz, a to ile wysiłku wkładasz w ten proces.

Musisz nauczyć sie teorii na pamięć, tak, żebyś intuicyjnie mógł w pewnej sytuacji reagować odpowiednio. Za każdy razem jak ci odmawia jakaś dziewczyna ty nic nie tracisz, odwrotnie masz więcej doświadczenia, żeby nie powtarzać swoich błędów. Nigdy nie powtarzaj je. Jeśli jesteś bardzo nieśmiały, zalecam zawsze ubierać się dobrze. Ale to nie oznacza, że musisz kupować wszystko z najdroższych sklepów. To oznacza tylko tyle, że musisz ubierać się nie tak jak inni, ale również nie bardzo wyzywająco. Musisz trzymać się środka. Powinieneś mieć SWÓJ STYL. I wtedy popatrz na siebie w lustro i patrz przez kilka minut. Wyprostuj plecy, szyję, ramiona. Patrz spokojnie w swoje oczy. Ważne zrelaksować się i odczuwać i zapamiętać w te chwili swój stan umysłu: o czym myślisz, jak oddychasz, ja się poruszasz. I związać te wszystkie uczucia z jakimkolwiek słowem (lub akcją albo ruchem). Z którymi te uczucia by ci się później kojarzyły. Później wystarcza tylko przypomnieć sobie to słowo, jeśli dobrze związałeś swoje uczucia z tym słowem, żeby te wszystkie uczucia znowu odczuć i być pewnym siebie tak jak kiedy byłeś u siebie wdomu.

Jeszcze możesz przed podrywem na ulicy trochę pogadać z dziewczynami na czacie albo z kolegą, nie ważne z kim, byle by być nastawionym na rozmowę PRZED tym jak zaczniesz podrywać. To sie nazywa ’rozgrzewką’.

Musisz przygotować tematy, dla rozmowy, które przydają się szczególnie wtedy gdy już takie tematy jak muzyka i hobby już omówiłeś. To mogą być jakiekolwiek tematy. Jeśli dużo czytasz to powiedz jej coś z tego co przeczytałeś, co najprawdopodobniej może prowadzić do długiej rozmowy na ten temat. Później kiedy chcesz wprowadzić nowy temat dla rozmowy, pomyśl o tym czy to jest odpowiedni moment. Jeśli ona już powiedziała wszystko na bieżący temat i milczy to jest najlepszy moment aby zmienić temat. Wtedy zaczynasz nowy temat w takim stylu:”Apropo, dziś czytałem w gazecie, że..” itp.

Zawsze czekaj dopóki ona powie ci co ma do powiedzenia, i zrobi przynajmniej krótką pauzę, przed tym jak coś mówić na ten temat. Widziałem kiedyś na przystanku jak BARDZO ŁADNA panienka (20–22 lat) przez kilka minut gapiła się na przystojnego faceta, ale on udawał, że nie widzi albo nie wie o co chodzi. Zresztą ze mną też się zdarzało, ale w moim przypadku zazwyczaj dziewczyna przechodziła obok i zdarzało się to w ciągu 5–4 sekund. Powiem co trzeba robić w takich przypadkach. Nawet gdy ona już przeszła obok. Zawsze można się obrócić, pójść za nią i zacząć rozmowę czymś takim jak: „Zaczekaj! (kiedy się obróci) Wiesz, jest w tobie coś, co mi się bardzo podoba. (Ona:”Co to jest?”) Tutaj robisz jakiś komplement. (dalej coś w tym rodzaju) „

Albo jeśli ona gapiła się na ciebie, można nawet powiedzieć:”Ty też mi się podobasz.” Bo w przypadku, gdy widzisz, że podobasz się dziewczynie, komplement jest bardzo stosowny i ma wyłącznie pozytywny wpływ.

jak zwalczyć nieśmiałość

Leave a Reply